Biz kimiz?

20 yılı aşkın teknoloji ve yazılım sektörü tecrübemizle 2012 yılında AR-GE çalışmalarına başladığımız, 2016 yılında piyasaya sürülen Octopod’un arkasındaki engin tecrübe, sistematik çalışma, sürekli gelişme ve iyileştirmeyi hedef alan, global boyutta hedefleri olan, güçlü bir takımız.

Erp ve Yazılım Geliştirme Tecrübesi

Kuruluşumuzdan itibaren donanım ürünlerinin verimli kullanımlarının ancak yazılımlar sayesinde olduğuna inanarak firmaların iş süreçlerini yazılımlarla yönetmeleri için çeşitli ticari paketlerin satış ve desteğinin yanında ülkemizin köklü yerli ERP üreticeleri ile işbirlikleri yaptık. Paket ERP çözümlerinin müşterilerimize implementasyonu yaparak şirket verimlilik ve kar artışı sağladık.

Hazır paketlerin değişen ve farklılaşan sektör ihtiyaçlarına cevap vermediğini verimliliğin maksimum %65 lere çıkabildiğini tespit ederek her firma için özel olarak dizayn edilmiş yazılım geliştirme faaliyetlerine başladık.

Bu konuda ülkemizin bir çok köklü kuruluşuna, otomotiv yan sanayii, inşaat, tekstil vb. sektörlerde bir çok özel uygulama geliştirdik.

Türkiye’de bir çok uluslar arası şirketin süreçlerini ERP lere entegre olarak geliştirdiğimiz yazılımlarla yöneterek büyük başarılara imza attık.

Zor ve Zahmetli Yazılım Geliştirme Süreçleri

Yazılım geliştirme süreçleri , özellikle kurumlara özel yazılım geliştirme süreçleri oldukça zor, zahmetli, ve zaman alıcı faaliyetler olduğu için son yıllarda yazılımcıların daha verimli kullanılması, yazılım takımlarının daha hızlı proje sonuçlandırması için Agile,Scrum, Waterfall vs. gibi çeşitli hızlandırma metotları, algoritmalar ve iş yapış modelleri ortaya çıktı.

Yazılım Geliştirme süreçlerindeki temel sorunlar:

  • Yeterli Nitelikli Yazılımcının olmaması 
  • Yazılımcı yetiştirmenin zor ve zahmetli olması
  • Satır Satır kilim dokur gibi gerçekleştiren yazılım işinin zor olması nedeniyle geliştirme süresinin çok uzun olması
  • Yazılım geliştirme süresince firma ihtiyaç ve beklentilerinin değişmesi
  • Değişen ve gelişen teknolojilerle yeni yazılım dillerinin ortaya çıkması

Bütün bu sorunlara bakıldığında iş hayatımızın merkezinde olan yazılım sektörü ile ilgili çözüm sadece yazılım geliştirici bireylerin üzerinden çözümlenemezdi.

Farklı bir bakış açısı…

Çözüm için herkes yazılımcının kendisine odaklanırken bir yazılım geliştirme işine yani doğrudan kodlamaya odaklandık.

Öğrenilmesi zor olan kodlamaydı , satır satır yazılmadı kontrol edilmesi güç olan ve zaman alan kodlamaydı, en küçük bir hatada sorun çıkaran kodlamaydı.

Biz bu nedenle kodlama işinin azaltılması hatta yok edilmesinin mümkün olması ile geliştiricilere daha kolay öğrenilen ve kullanılan, daha görsel bir çözüm sunarak sektördeki promlemlerin büyük çoğunlukla azaltılacağını düşünerek harekete geçtik ve :

  • 9 Saatlik temel eğitimle basit iş uygulamalarının geliştirilebileceği
  • Geliştirme yapmak için sadece bir browser ve internet bağlantısının yettiği
  • Tüm geliştirmelerin görsel olarak net ve anlaşılır olduğu
  • Klasik geliştirme metotlarına göre 20 kat daha hızlı

Octopod Kodsuz yazılım geliştirme platformunu ürettik.

Kısa Zamanda büyük işler.

Piyasaya çıkmasının üzerinden 3 yıl geçmemişken ancak 15 yılda gerçekleştirilebilecek boyutta toplamda 500 özel yazılım uygulaması geliştirilen Octopod’da 130 yerli ve yabancı firma iş akışlarını Octopod üzerinden takip etmeye, Bı Raporlar almaya ve sahadan veri toplamaya başladı. 

Octopod kodlama ihtiyaçlarını azaltarak yazılım geliştiricilerinin hızlarını 20 kat arttırmasını, daha düzenli ve kolay uygulamalar geliştirmelerini ve destek sürelerini kısaltmalarını sağladı.

Farklı olmak ve fark yaratmak için hayal et…, eğer hayal edebilirsen, Octopod hayalini gerçekleştirir.

Was this article helpful?