Kullanıcı Menüsü Oluşturma

Kullanıcı tanıtım ekranına menüler için aktif dile göre isim verilebilmektedir.

Ana başlık ekle

Öncelikle proje seçilerek ana başlık eklenir. Proje/Form satırında ‘proje seçiniz’ mesajlı kutuda proje seçilir. Menü Adı satırında projenin adı yazılıp, ana başlık ekle butonuna basılarak proje menüye bağlanır. 

Alt başlık ekle

Ana başlığı eklenen menünün altına formları ekleyebilmek için Proje/Form satırında tekrar proje seçilir. Eklenecek form ya da formlar seçilir. Alt başlık ekle butonuna basılarak form/formlar menüye eklenir. Her yeni alt başlık ekleme işleminde ana başlığın üzerine bir kere tıklanması gerekir. Ana başlığa tıklanınca menü adına, projenin adı dolmaktadır. Alt başlıkları eklerken menü adı alanının silinmesi gerekir, silinmez ise tüm alt başlıklar aynı isimle eklenmiş olur.

Sil

Silinmek istenen menünün üzerine bir kere tıklanıp sil butonuna basıldığında ilgili menü silinir.

Yeni

Proje/Form ve Menü adı satırlarını temizleyerek yeni menü kaydı yapılabilmesi için boş ekran açmaya yarar.

Menü çağır

Bu butona basıldığında, menü bilgisi alınmak istenilen kullanıcının seçilmesi için bir ekran çıkar, kullanıcı seçilir ve devam butonuna basılır. Seçilen kullanıcının menüleri, menü çağrılan kullanıcıya tanımlanmış olur.

Kaydet

Hazırlanan menünün kaydedilmesini sağlar.

Örnek Menü

Client ekranında sol taraftaki menü listesi alanında, kullanıcının menüsüne tanımlanan formlar yer alır. Tanımlanan formları ekranda açmak için üstüne bir kere tıklanması yeterlidir. Örnek menü görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Örnek Form

Aşağıdaki resim, Octopod Manager’da tasarlanan Müşteri Tanıtım Kartı formunun, Octopod Client tarafındaki görünüşüdür.

Was this article helpful?

İlgili Konular