Octopod Asistan Nedir?

Octopod Asistan; sizin için, arka planda verilen işleri yapan bir çeşit motordur.

Octopod Asistan ile şu an için 6 farklı işlem yapılabilmektedir.

  • Mail dinleme
  • Mail gönderme
  • Sorgu çalıştırma
  • DLL tetikleme
  • Mobil bildirim gönder
  • SMS gönder

Mail Dinleme

Mail dinleme, verilen mail adresini verilen zaman aralığında dinler ve bağlantılı olduğu forma kayıt atar. Kayıt attığı formun, kayıt sonrası aksiyonlarındaki Mail Gönderme ve Entegrasyon Çalıştır aksiyonlarını çalıştırır. Kayıt attığı form için bir akış var ise, akışı başlatır.

Mail Gönderme

Mail gönderme, verilen sql sorgusunun içindeki bilgilere göre mail gönderimi yapar.

Mail ile birlikte dosya eki de gönderilebilmektedir.

Mail sorgusu içinde ProjectID, FormName, UserTableID bilgileri bulunması halinde, şu anda sistem içindeki mail loglarının tutulduğu OCTOPOD_MAIL_LOGS tablosuna kayıt atılacaktır.

Sorgu Çalıştırma

Soru çalıştır, verilen sorguyu verilen zaman dilimi içinde çalıştırır. Her özellik için, başlama-bitiş-çalışma aralığı verilebilir. Her özellik için, sql sorgusu ile çalışma koşulu verilebilir. İşlem sırasında oluşacak hatalar için de bir bilgilendirme mail adresi verilebilir.

DLL Tetikleme

DLL Tetikle, belirlenen DLL’i verilen zaman dilimi içinde çalıştırır. Her özellik için, başlama-bitiş-çalışma aralığı verilebilir. Her özellik için, sql sorgusu ile çalışma koşulu verilebilir. İşlem sırasında oluşacak hatalar için de bir bilgilendirme mail adresi verilebilir.

Mobil Bildirim Gönder

Mobil Bildirim Gönder, Belirlenen kişilere belirlenen içeriği, verilen zaman dilimi içinde gönderir. Her özellik için, başlama-bitiş-çalışma aralığı verilebilir. Her özellik için, sql sorgusu ile çalışma koşulu verilebilir. İşlem sırasında oluşacak hatalar için de bir bilgilendirme mail adresi verilebilir.

SMS Gönder

SMS Gönder, Belirlenen kişilere belirlenen içeriği, verilen zaman dilimi içinde gönderir. Her özellik için, başlama-bitiş-çalışma aralığı verilebilir. Her özellik için, sql sorgusu ile çalışma koşulu verilebilir. İşlem sırasında oluşacak hatalar için de bir bilgilendirme mail adresi verilebilir.

Was this article helpful?

İlgili Konular